Minteks’ten Bursa’ya ‘Aşk Terapisi’

Minteks’in kültür ve sanata verdiği destek kapsamında düzenlenen ve kadrosunda birbirinden ünlü oyuncuların yer aldığı Aşk Terapisi adlı oyun önceki akşam Fethiye Kültür Merkezi’nde sahnelenerek, Bursalı sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Ev tekstilinde öncü hizmetleriyle adından söz ettiren Minteks, bu kez sponsor olduğu ve kadrosunda Janset, Yusuf Atala, Somer Karvan, Suzan Aksoy ve Fulden Akyürek’in yer aldığı Aşk Terapisi oyununu Bursalı sanatseverlerle buluşturdu.

Terapist olan Sorgun’un evlenmesi için baskı yapan annesi ve muayenehanesinde ilginç tiplerle yaşadığı olayları sahneye taşıyan bol kahkahalı Aşk Terapisi’nde seyirciler oldukça keyifli dakikalar yaşadılar. Sonunu seyircilerin belirlediği oyunun finalinde ise bornozlarla sahneye çıkarak sürpriz yapan oyuncular, Minteks Yönetim Kurulu Başkanı Özkan İrman’ı sahneye davet ederek Bursalı sanatseverlerle birlikte selfie çektirmeyi de ihmal etmediler. Özkan İrman, sanata ve sanatçıya olan desteklerini devam ettireceklerini açıklayarak tüm Bursalı sanatseverlere teşekkür etti.

BURSA SEYİRCİSİ ZORDUR

Bir dönem oynadığı dizilerle adından söz ettiren ve Aşk Terapisi’ndeki rolüyle de büyük alkış alan Janset, yaptığı açıklamada Macit Koper ve Hülya Koper tarafından kaleme alınan oyunun kendisi için çok özel bir yeri olduğunu ve daha önce hiç sahnelenmeyen oyunun gördüğü ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.  3 aydır Türkiye turnesinde olduklarını anlatan Janset, “En az yılsonuna kadar oyunuzu sahnelemek istiyoruz. Bursa’da ise ilk defa tiyatro sahnesinde izleyicilerle buluşatuğum için ayrıca heyecanlıyım. Bu vesileyle Minteks’in örnek olmasını ve sanata katkı veren kurumların çoğalmasını diliyorum” dedi.  Janset ayrıca gelen sorular üzerine dizilerdeki çalışma şartlarına tepki olarak yalnızca tiyatroya yöneldiğini ve 6 yıldır televizyondan gelen proje tekliflerine olumsuz cevap verdiğini belirtti. Deneyimli oyuncu Suzan Aksoy ise, Bursa seyircisinin çok zor olduğunu ve her oyunu beğenmediğini ifade ederek,  “Seçici bir izleyiciyle tekrar birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu.

GÖNÜL BAĞI KURDUK

Ayrıca oyun öncesi yine Minteks katkılarıyla yakında sinemalarda izleyicisiyle buluşacak Mezeci Çırağı filminin fragmanı ilk kez gösterilirken, salonu dolduran seyircilerden tam not aldı. Aşk Terapisi ve aynı zamanda Mezeci Çırağı oyuncularından Yusuf Atala açıklamasında ” Özkan İrman’la çektiğimiz Mezeci Çırağı filminden sonra aramızda gönül bağı oluştu. Kendisini sanata olan desteklerini sürdürdüğü için ayrıca kutluyorum” dedi.

Sonunu seyircilerin belirlediği oyunun finalinde bornozlarla sahneye çıkarak sürpriz yapan oyuncular, Minteks Yönetim Kurulu Başkanı Özkan İrman’ı sahneye davet ederek Bursalı sanatseverlerle birlikte selfie çektirmeyi de ihmal etmediler.

Size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz.