Minteks’ten yeni yıla yeni mağaza

Minteks’ten yeni yıla yeni mağaza

Ev tekstili ürünleri dünyanın birçok noktasına ulaşan Minteks, 2018 yılına yatırımlarla giriyor. Minteks Yönetim Kurulu Başkanı Özkan İrman, mayıs ayında Bursa’da açmayı planladıkları yeni şubeleriyle büyümeye devam edeceklerini açıkladı.

02 Ocak 2018 - 11:22

Özkan İrman, özgün tasarım ve kaliteyi bir araya getirerek ev tekstili sektöründe ilklerin markası olmayı başardıklarına dikkat çekerken, talepler doğrultusunda tüketici ile buluşmak üzere yatırımlarına hız verdiklerini belirtti. İrman sözlerine şöyle devam etti, “Kurulduğumuz 170 metrekarelik üretim alanından bugün 5 bin 250 metrekare kapalı alanda 250 kişiyi istihdam eder konuma ulaştık. Bugün gelinen noktada Minteks; ihracat, iç piyasa, perakendecilik, gıda üretimi ve akaryakıt işletmeciliği ile faaliyet gösteren tanınmış bir marka haline gelmiştir. Türkiye’nin birçok noktasında kendi markamıza ait mağazalarımız bulunuyor. Ana fabrika satış mağazamızın da bulunduğu dinlenme tesisimizin konseptinde,  2018 yılının bahar ayında Nilüfer ilçesinde satış mağazamız ve cafe&restaurantımızın bir arada bulunduğu yeni şubemizi açmayı planlıyoruz” dedi.

Yurtdışı pazarına ağırlıklı havlu ve bornoz ürün gamını gönderdiklerini anlatan İrman, bu alandaki üretimin yüzde 70’ini daha çok çeyiz alışkanlığı olan 67 ülkeye ihraç ettiklerinin altını çizdi.

 GIDA SEKTÖRÜNDE DE GÜÇLÜYÜZ

 Online alışveriş sitesi www.mintekshome.com  ile hizmet kalitesine ulaşılabilirliği kolaylaştırdıklarına dikkat çeken İrman, başlıca ürün yelpazesinden de bahsederek, “Yüz elliden fazla desenle ürettiğimiz havlu ve bornozlarının yanı sıra, tekli havlu hediyelik kutusu, aile seti, 45 parça ahşap çeyiz sandığı, uyku grupları, banyo takımlarına kadar ev tekstilinde ihtiyaç duyulan ürünlerimizle ülke ekonomisine can vermeye devam ediyoruz. Ayrıca kestane şekeri, reçel, şekerleme, pişmaniye gibi ürün yelpazesini tüketime sunduğumuz Minör Majör ile güçlü bir markayız. Doğal sabunlarımız, şampuanlarımız ve yüzey temizleyicilerimizle de hijyen grubu ürünlerimizle müşterilerimizin yaşam alanlarına girmeyi başardık” dedi.