Minteks'ten Evteks 2016'ya Naturalizm Damgası

Minteks'ten Evteks 2016'ya Naturalizm Damgası

Yaşam alanlarına değer katmak için tasarladığı ev tekstili ürünleri ile dünyanın birçok noktasına ulaşan Minteks, ev tekstili dünyasının kalbinin attığı Evteks 2016’da yeni koleksiyonu ile damga vurdu.

30 Mayıs 2016 - 13:26

17-21 Mayıs tarihleri arasında CNR Expo’da düzenlenen, ulusal ve uluslararası pazardan birçok ziyaretçinin katıldığı Evteks 2016 Fuarı'nda yer alan Minteks, havlu, bornoz ve nevresim üretimindeki 2016 koleksiyonunu natüralizm temasıyla tüketicisiyle buluşturdu.

Katıldıkları ulusal ve uluslararası fuarlarda Minteks'in özgün desenleri ve kaliteli ürün anlayışıyla bir adım öne çıktığını dile getiren Minteks Yönetim Kurulu Başkanı Özkan İrman, "Yılbaşından beri ihtisas fuarları içinde Heimtekstil’den sonra dünyada ikinci önemli ev tekstil fuarı Evteks 2016’ya hazırlanıyoruz. Ülkemizin, özellikle Bursa'nın tekstil sektöründeki prestiji ve hâkimiyeti her geçen gün artıyor. Minteks olarak Bursa'nın markası olarak uluslararası fuarlarda yer almaya özen gösteriyoruz “dedi.

CİBUTİ'YE İHRACAT ANLAŞMASI

Bu yıl iki katlı olmak üzere toplam 210 metrekarelik standıyla yine dikkatleri üzerinde toplayan Minteks,  olmazsa olmazı su konseptine de yer verdi. Bu yıl ana temalarının natüralizm olduğunun ve bütün nakışlar, emprime baskılar ve aksesuarlarıyla doğallığı yansıttıklarının altını çizen İrman, ambalajlarında ise elementler içerisinden bakırı tercih ettiklerini söyledi. İrman, fuara dolu siparişler ve kapasitelerle geldiklerini, fuar sonrası havlu ve bornozda kapasite artırımına gitmeyi planladıklarını belirtirken, fuarda yaptıkları anlaşma ile de ilk kez Cibuti'ye ihracat yapacaklarını açıkladı.