Minteks'ten bir mağaza da Of'a

Minteks'ten bir mağaza da Of'a

Havlu ve bornoz sektörünün öncü firmalarından Minteks yeni mağazasını Trabzon Of'ta açtı. Kaliteli ve güler yüzlü hizmet anlayışını dünyanın dört bir yanına ulaştırmayı amaçladıklarını belirten Minteks Genel Müdürü Berkol Erkan, tekstil sektörüne ve ülke ekonomisine değer katmaya devam edeceklerini ifade etti.

19 Şubat 2016 - 10:26

Markalaşma ve büyüme hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen Minteks, yeni mağazasını Trabzon'un Of ilçesinde faaliyete geçirdi. 80 metrekarelik yeni mağazasında Minteks, havlu-bornoz koleksiyonu ile ev tekstil ürünlerinin tamamını müşterilerinin beğenisine sunarken, ürün gamında yer alan Minör&Majör markalı kestane şekeri, pişmaniye lezzetlerinin yanı sıra, temizlik ürünleri, yağlar ve aromalı sabunları da tüketicisiyle buluşturdu. Daha önce Bursa, Gemlik, Susurluk, Balıkesir, Şanlıurfa, Kocaeli, Bilecik, Aksaray, Kıbrıs ve Ordu'da 2 tane olmak üzere farklı bölgelerdeki toplam 11 satış mağazasını faaliyete geçiren Minteks, kalitesini Türkiye'nin diğer bölgelerine ulaştırmak için de çalışmalarına devam ediyor.

EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

Gerek Minteks'in girişimleri gerekse bayilik kanalıyla Türkiye'nin farklı şehirlerine Minteks kalitesini götüreceklerini ifade eden Minteks Genel Müdürü Berkol Erkan, "Bursa'dan çıktığımız ve emin adımlarla yolumuza devam ettiğimiz havlu-bornoz sektöründe Minteks kalitesini Oflu vatandaşlarımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yüz elliden fazla desenle ürettiğimiz havlu ve bornozlarımızı, tekli havlu hediyelik kutumuzdan 45 parça ahşap çeyiz sandığına kadar çeşitli ürünlerimizi müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz" dedi.

Daha çok bayilik kanalıyla büyümeyi hedeflemelerinin neticesinde dünyanın 120 noktasında Minteks'in ürünlerine ulaşmanın mümkün olduğunu ifade eden Erkan, "Üretimimizin yüzde 70’ini Türki Cumhuriyetler, Suudi Arabistan, Dubai, Kuveyt ağırlıklı olmak üzere 65 ülkeye ihraç ediyoruz." dedi. Kendi işini kurmak isteyen yatırımcılara da seslenen Erkan, "Markalaşma yolunda rekabeti canlı tutmak adına farklı stratejilerle büyümeye devam ediyoruz. Birikimlerini yatırıma dönüştürmek ve kendi işini kurmak isteyen girişimcileri, Minteks’in ayrıcalıklı hizmet kalitesinden yararlanmaya davet ediyoruz"diye konuştu.