Minteks yeni mağazasıyla Çanakkale’de

Minteks yeni mağazasıyla Çanakkale’de

Havlu ve bornoz sektöründe özgün tasarımları ve ürün kalitesi ile dünyanın birçok noktasında tüketicisiyle buluşmaya devam eden Minteks, Çanakkale’de açtığı yeni mağazasıyla şube ağını genişletmeye devam ediyor.

19 Ekim 2016 - 12:20

Bursa'nın tekstil kimliğinin dünyaya tanıtan bir marka olarakMinteks’in büyüme konusundaki kararlılığına dikkat çeken Minteks Genel Müdürü Berkol Erkan, 20 yılı aşkın süredir ev tekstili ürünlerinde tasarım, yaratıcılık ve kaliteyi bir araya getirdiklerini belirtti.

Erkan, Çanakkale’de 17 Burda AVM’de franchising yöntemiyle açılan 70 karelik mağazalarında havlu bornoz koleksiyonu ile ev tekstil ürünlerinin tamamını müşterilerinin beğenisine sunduklarını söyleyerek, "Yüz elliden fazla desenle ürettiğimiz havlu ve bornozlarımız, tekli havlu hediyelik kutumuzdan, 45 parça ahşap çeyiz sandığına kadar, Minteks Home mağazalarımızda satışa sunduğumuz ev tekstili ve aksesuar ürünlerimizde iddialıyız” dedi.

GİRİŞİMCİLERE DAVET

Özellikle Ege bölgesi olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasında açılacak yeni mağazalar için de çalışmalara devam ettiklerinin altını çizen Erkan sözlerini şöyle tamamladı: "Bugün itibarıyla 5 bin 250 metrekare kapalı alanda 250 kişiyi istihdam eder konuma ulaşan Minteks’in İzmir Yolu 27.Km’deki fabrika satış mağazası dışında, Bursa’da Gemlik İmam Aslan Tesisleri, İskender Tesisleri ile Bozöyük Tesisleri, Susurluk Yörsan Tesisleri’nin yanı sıra, Aksaray, Balıkesir, Şanlıurfa, Ordu, Trabzon, Kocaeli, Bilecik, Urfa, Giresun, Çanakkale ve Kıbrıs’ta mağazalarımız bulunuyor. Markalaşma yolunda rekabeti canlı tutmak adına farklı stratejilerle büyümeye devam ediyoruz. Birikimlerini yatırıma dönüştürmek ve kendi işini kurmak isteyen girişimcileri, Minteks’in ayrıcalıklı hizmet kalitesinden yaralanmaya davet ediyoruz"