Minteks "Mükemmellik" yolculuğunda

Minteks "Mükemmellik" yolculuğunda

Ev tekstili sektöründe birçok ilki ve yeniliği bünyesinde barındıran Minteks, KalDer Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ni tüm yöneticileri ve çalışanlarının katılımı ile imzalayarak, mükemmellik yolunda ilk adımı attı.

13 Kasım 2017 - 11:00

Yaşam alanlarına değer katmak için tasarladığı ev tekstili ürünleri ile dünyanın birçok noktasına ulaşan Minteks,  mükemmelliğin temel kavramlarını benimseme konusundaki kararlılığın göstergesi olarak KalDer Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ni imzaladı. UKH İyi Niyet Bildirgesi'ne Minteks Yönetim Kurulu Başkanı Özkan İrman ve KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay imza attı.

İmza töreninde Minteks Yönetim Kurulu Başkan Yrd. İhsan İrman, Genel Müdürü Berkol Erkan ve şirket çalışanlarıyla birlikte,  KalDer Bursa Mükemmellik Ödülü Yürütme Kurulu Başkanı Saadettin Çiçek ve KalDer Bursa Genel Sekreteri Aykan Kurkur da hazır bulundu.

Törende konuşan Özkan İrman,  23’üncü yılını kutlayan Minteks’in butik üretimini avantaja çevirerek özgün desenleri ve kaliteli ürün anlayışıyla sektörde bir adım öne çıktığını dile getirdi. İrman sözlerini şöyle sürdürdü, “Ev tekstili sektöründe 1994 yılında 170 metrekarelik üretim alanında butik imalat yaptığımız günlerden, bugün fabrika satış mağazası, restoranı, benzin istasyonu ile de 27 bin metrekare alanda faaliyet gösteren kompleks bir tesis haline geldik. Yurt içinde büyümemizi bayilik kanalıyla sürdürürken, ağırlıklı havlu ve bornoz ürün gamımızdan oluşan üretimimizin yüzde 70’ini ihraç ediyoruz. Markamızın ürünleri dünyanın 120’yi aşkın noktasında satılıyor. Ürün ve hizmet kalitemizi daha da iyileştirmek, mutlu çalışanlarla müşteri memnuniyetini artırmak yönündeki çalışmalarımızda bir gelişim aracı olarak Ulusal Kalite Hareketi’ne katılma kararlığını gösterdik.  Bu mükemmellik yolunda tüm çalışma arkadaşlarımızla aynı hedef ve inancı paylaşıyoruz” dedi.

ELBAY'DAN MİNTEKS'E TEŞEKKÜR...


KalDer Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay, "Ulusal Kalite Hareketi" ile "Toplam Kalite Yönetimi" ve "Mükemmellik" anlayışının ülkemiz genelinde bir yaşam biçimi ve yönetim aracı olarak yaygınlaşabilmesi için çalıştıklarını söyledi. Elbay, bu kararlılığı gösteren Minteks’e de mükemmellik yolculuğunda eşlik ettiklerini ve rekabette üstünlük sağlamaları için destek olacaklarını belirterek, Minteks yöneticilerini ve çalışanlarını kutladı.
Törende, Minteks yöneticileri ve çalışanları da hazırlanan tabloya imza atarak Ulusal Kalite Hareketi'ne (UKH) katılma kararlılıklarını somutlaştırırken, program sonunda UKH’ye özel olarak hazırlanan pastayı keserek kutlama yaptılar.